علائم پر شدن چاه

  • به ترتیب بوی نا مطلوب در حمام ، آشپزخانه ، توالت و مواردی که فاضلاب آن به چاه منتهی میشود
  • ایجاد نم و رطوبت در اطراف چاه و در نتیجه بالا آمدن آب در کمترین سطح ساختمان و آب به داخل لوله ها
شما شهروندان عزیز وقتی ملکی را خریداری میکنید ، مخصوصاٌ اگر قدیمی باشد ، بهتر است از وجود چاه در ملک مطلع شوید ، چون ممکن است بدون اینکه شما اطلاع داشته باشید در ملک شما چاه وجود داشته باشد و اگر این چاه ریزشی یا بدرستی طوقه چینی نشده باشد ممکن است باعث ایجاد عوارض مالی و جانی شود. پس بهتر است در این مواقع محل چاه شناخته شده و درب آن باز و از مستحکم بودن آن مطمئن شوید و در صورت لزوم موارد فوق اجرا شود.

دلایل زود پر شدن چاه

یکی از مهم ترین عوامل زود پر شدن چاه استفاده از تانکر آبکش به جای مکنده است که فقط آب را تخلیه کرده و مابقی آن باقی میماند و این تخلیه به درد نمیخورد در بعضی مواقع شاید نیاز به لایروبی چاه باشد ، شاید این کار یکم سخت و زمانبر باشد ولی تاثیر زیادی در دیر پر شدن چاه دارد چون تمام داخل چاه به کمک نیروی انسانی تخلیه و لایروبی شده انگار چاه تازه حفر شده است.

تخلیه چاه و نحوه کار

بسیاری مواقع مشتریانی که تماس میگیردند این سوال را میپرسند که آیا تخلیه چاه از داخل توالت و بدون باز کردن درب چاه ممکن است !؟
میخواهم جواب این سوال را همینجا بگویم که تخلیه چاه فقط با باز کردن درب چاه امکان پذیر است ، برای تخلیه کردن چاه با پمب باید حتما درب چاه به اندازه نیم متر باز شده باشد تا پمپ  رابه داخل چاه انداخته و کار انجام شود
ولی اگر تانکر مکنده است درب چاه به اندازه یک لوله باز باشد کافیست و کار انجام میشود
ولی اصلا نگران نباشید نیروهای ماهر ما در این زمینه شما را یاری خواهند کرد