تخلیه چاه با ماشین لجن کش

رایج‌ترین روش تخلیه چاه استفاده از ماشین تخلیه و یا ماشین لجن کش است. در این حالت شرکت‌های متخصص تخلیه چاه لوله بازکنی، توسط ماشین‌ یا دستگاه‌های مکنده یا ساکشن، فاضلاب انباشته در چاه را از طریق یک لوله مخصوص درون یک تانکر کشیده و چاه را تخلیه می‌کنند. این تانکر سپس فاضلاب جمع شده را در محل دیگری تخلیه می‌کند. البته نگران نباشید، محل تخلیه حتما توسط شهرداری مشخص شده و استانداردهای بهداشتی در انتخاب آن رعایت می‌شود.

تخلیه چاه با پمپ تخلیه

روش پمپ تخلیه روشی نسبتا قدیمی ‌است که این روزها به ندرت استفاده می‌شود. در این روش یک پمپ تخلیه آب کش یا پمپ لجن کش را به انتهای چاه فرستاده و پمپ تا زمانی که فاضلاب درون چاه وجود دارد، عمل تخلیه را انجام می‌دهد. اما در این حالت پس از خاموش کردن پمپ، مقداری از فاضلاب درون شیلنگ تخلیه، مجددا به درون چاه بر می‌گردد و ممکن است چاه کاملا تخلیه نشود.

لایروبی چاه فاضلاب

گاهی اوقات تخلیه چاه کافی نیست و برخی چاه‌ها پس از چند بار تخلیه، کارایی اصلی خود را از دست داده و زود به زود پر می‌شوند. در این صورت لازم است که یک لایروبی کامل نیز برای چاه انجام شود. در لایروبی رسوب‌ها و لجن مانده روی دیواره و کف چاه که ماندگار شده و اجازه جذب آب را نمی‌دهد، توسط تجهیزات خاص و افراد متخصص تراشیده می‌شود.

جمع بندی

در این مطلب با اهمیت تخلیه چاه، نشانه‌های نیاز به تخلیه چاه و روش‌های تخلیه چاه آشنا شدیم. اگر شما نیز به پر شدن چاه خانه خود مشکوک هستید، عمل تخلیه چاه را اصلا به تاخیر نیندازید و هرچه زودتر با یک شرکت مجرب تخلیه چاه لوله بازکنی تماس بگیرید تا از بروز عواقب ناخوشایندی مثل ریزش زمین ساختمان جلوگیری کنید. ضمنا به یاد داشته باشید که عمل تخلیه چاه، کاری بسیار تخصصی بوده و حتما به دانش و تجهیزات خاصی نیاز دارد، بنابراین خودتان تلاشی برای پیدا کردن محل چاه خانه و انجام این کار نکنید.

با حضور نیروهای تخلیه چاه و بررسی آن و ارائه پیشنهادات اگر قرار بر تخلیه چاه باشد باید مواد و مایعات موجود در چاه به وسیله پمپ های کفکش و مکنده قوی از چاه تخلیه شوند و در تانکر های مخصوصی که برای نگهداری این مواد ساخته شده اند وارد شود و در یک مکان امن و مورد تعیید شهرداری تخلیه شود.

عملیات تخلیه چاه فاضلاب امری ضروری برای هر چاه محسوب می شود و برای انجام آن به ابزار و تجهیزات مخصوصی نیاز است. برای تخلیه چاه به ابزارهایی از جمله تانکر، مکنده و پمپ تخلیه چاه و در کنار این تجهیزات به یک نیروی کار ماهر نیاز است.

پس از تخلیه چاه از مایعات درون آن اگر نیاز باشد باید دیواره و کف آن از مواد رسوب کرده پاکسازی شود که دیگر این کار به دلیل دشواری های بسیار و طاقت فرسای آن انجام نمی شود ولی در دستگاه های مکنده جدید بسیاری از مواد جامد نیز تخلیه خواهند شد و عمری دوباره به چاه داده می شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *