تهران لوله با کادری مجرب برای شهروندان ساکن تهران با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خدمات رسانی میکند.

در پایین مطالبی برای افزایش آگاهی شما اورده شده و دعوت میکنیم مطالعه بفرمایید:

لوله بازکن خانگی بسازید

زمانی‌که لوله‌های فاضلاب دچار گرفتگی می‌شوند، همه‌ی ما اغلب به دنبال استفاده از بهترین لوله بازکن شیمیایی هستیم که سریع‌تر مشکل گرفتگی تأسیسات و لوله کشی ما را برطرف کند؛ غافل از اینکه بهترین محلول لوله بازکن فاضلاب چه اثرات بدی بر روی بدن و سیستم تنفس ما خواهد گذاشت. اثرات سوء آن فقط به آسیب‌های بدنی ختم نمی‌گردد، بلکه موجب آسیب‌‌های شدید در سیستم لوله‌کشی منزل نیز می‌شود. بنابراین زمانی‌که گرفتگی لوله کم است، بهتر است از لوله بازکن خانگی استفاده کنید. قویترین محلول لوله باز کن خانگی ترکیبی است از جوش‌شیرین و سرکه که در ادامه به نحوه‌ی ساخت آن اشاره خواهیم کرد.

نحوه ساخت قویترین محلول لوله باز کن خانگی

مواد لازم برای ساخت قویترین محلول لوله بازکن خانگی عبارتند از:

  • جوش‌شیرین
  • مقداری سرکه
  • آب جوش
  • یک دستمال
  1. ابتدا مقداری جوش‌شیرین را به صورت خشک مستقیماً درون لوله ظرفشویی بریزید.
  2. سرکه را به عنوان تنها محلول اسیدی کاربردی در این محلول لوله بازکن استفاده کنید. سرکه آسیبی به لوله‌ها نمی‌زند. کافی است آن را به مقدار مناسب در لوله‌ها بریزید و سپس راه فاضلاب را با دستمال ببندید تا ترکیب جوش شیرین و سرکه از لوله بالا نیاید.
  3. پس از ۳۰ دقیقه چهار کتری آب جوش در لوله بریزید تا عملیات لوله بازکن خانگی شما تکمیل گردد.

چرا استفاده از اسید لوله بازکن توصیه نمی‌گردد؟

اسیدهای لوله بازکن اگرچه بسیار کاربردی هستند و استفاده از آنها بسیار آسان و راحت است، اما گاز متصاعد شده از آن‌ها به شدت اسیدی بوده و اثر بسیار بدی بر روی ریه افراد مصرف‌کننده می‌گذارد. این محلول‌ها دارای اسیدی به نام هیدروکلریک بوده که یک ماده‌ی بسیار خورنده است. هنگام استفاده از محلول‌های اسیدی گاز هیدروکلریک در فضا متصاعد می‌گردد، بهتر است در این شرایط از ماسک استفاده کنید و پنجره را نیز باز بگذارید. از طرف دیگر، این اسیدها بر روی پوست هم به شدت آثار سوختگی ایجاد می‌کنند. هرچه اسیدهای لوله بازکن قوی‌تر و غلیظ‌تر باشند، آسیب‌هایی که بر روی انواع لوله‌ها ایجاد می‌کند نیز حادتر خواهد بود.