موثرترین روش ها برای باز کردن چاه توالت

  • باز کردن چاه توالت با استفاده از آب داغ و مایع شستشو

یکی از روشهای بسیار موثر و راحت برای باز کردن چاه توالت گرفته استفاده از آب داغ و مایع ظرفشویی یا دستشویی می باشد.اگر توالت شما قابل جداسازی و بیرون بردن نیست میتوانید در همانجا گرفتگی را برطرف کنید. برای این کار ابتدا آب داغ را در توالت باز کنید و یا مقدار کافی از آب را درون کتری بریزید و روی گاز بگذارید و وقتی به آستانه جوشیدن رسید زیر آن را خاموش کنید.

آب داغ را درون چاه توالت بریزید. آب نباید به هیچ وجه روی سنگ توالت بریزد بلکه باید مستقیما درون چاه ریخته شود. آب داغ به کاسه توالت آسیب زده و موجب شکسته شدن و ترک خوردن آن می شود. در این صورت متحمل هزینه بیشتری خواهید شد پس مراقب این نکته باشید.

ریختن آب داغ درون چاه توالت تاثیر زیادی بر باز کردن گرفتگی ها دارد اما اگر باز هم چاه باز نشد باید مقداری مایع ظرفشویی یا دستشویی را در آب حل کنید تا کف های آن پدیدار شود. حالا این محلول را به آب داغ اضافه کرده و سپس درون چاه بریزید. بهتر است قبل از ریختن آب داغ، آب کاسه توالت را خارج کنید تا آب داغ سریعا سرد نشود.

موثرترین روش ها برای باز کردن چاه توالت

  • باز کردن چاه توالت به وسیله تلمبه های دستی

تلمبه دستی معمولا در کنار توالت ها قرار داده می شود تا در مواقع ضروری بتوان از آن استفاده کرد.  اگر چاه توالت گرفته تلمبه را پیدا کنید. ممکن است لاستیک تلمبه بر اثر استفاده نشدن سفت شده باشد که در این صورت باید روی آن آب گرم برزید تا نرم شود. نرم بودن تلمبه بسیار مهم است زیرا موجب می شود که تلمبه به راحتی به سوراخ چاه توالت چسبیده و مانع از فرار هوا به اطراف شود.

توصیه می شود که قبل از تلمبه زدن ابتدا آب گرم را درون چاه توالت بگیرید تا تلمبه بهتر کار کند. تلمبه را به صورت ضربه زدن و کشیدن به بیرون حرکت دهید اما نیازی به فشار داخلی و خارجی به آن نیست. تلمبه های که دارای یک تکه اضافی چسبیده به کف فنجانی هستند بهترین نوع تلمبه های دستی می باشند.

  • باز کردن چاه توالت به وسیله فنر لوله بازکنی دستی

روش سوم برای باز کردن چاه توالت استفاده از فنر لوله بازکنی دستی است که یکی از بهترین ابزارها برای این کار است. فنرهای  لوله بازکنی دستی دارای یک قلاب، فنر و دسته متحرک هستند. فنر در وسط قرار گرفته و یک سمت آن به دسته متحرک و سمت دیگر به قلاب متصل است.

قلاب را درون چاه فرو کنید و دسته متحرک را به آرامی بچرخانید. فنر دستی به راحتی در خمیدگی های لوله حرکت کرده تا گرفتگی را برطرف کند. فنر درون لوله می چرخد و وقتی به گرفتگی رسید متوقف می شود. حالا وقت آن است که قلاب را از لوله خارج کنید.

استفاده از محلول برای باز کردن چاه دستشویی

با این که محلول های لوله بازکنی خطرات فراوانی دارند و برای سلامت انسان و لوله فاضلاب خطرناک هستند، با این حال فواید آنها هم کم نیست و برای رفع گرفتگی های مختلف مفید هستند. در این مطلب روش باز کردن چاه دستشویی به کمک محلول لوله بازکنی به شما آموزش داده شده است. آن را به خوبی بخوانید و به آسانی در خانه لوله بازکنی انجام دهید.

اگر تا به حال لوله بازکنی انجام نداده اید، هیچ نگران نباشید چون این کار هیچ سختی و مشکلی ندارد و به راحتی امکان انجام آن برای خانم ها هم میسر است. تنها کافیست با دقت آموزش را مطالعه کرده و مراحل آن را یک به یک انجام دهید.