علت گرفتگی لوله آشپزخانه

در آشپزخانه‌ها برای خروج آب مصرفی لوله‌های زیادی وجود دارد که ممکن است به مرور زمان دچار گرفتگی شوند. علت گرفتن لوله ‌آشپزخانه می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. از ورود اجسام خارجی به داخل لوله که باعث گرفتگی لوله کف آشپزخانه می‌شود. گرفتگی کفشور آشپزخانه که مانع شست و شوی کف آشپزخانه می‌شود و شما را دچار دردسر می‌کند. گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه فقط مربوط به گرفتگی لوله کف آشپزخانه نیست. گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که برای لوله‌های آشپزخانه به وجود می‌آید. همچنین بازکردن گرفتگی لوله ظرفشویی نیز دقدقه بسیاری از افراد هست که در این مطلب به تمامی موارد می‌پردازیم و راه‌های جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را به شما توضیح می‌دهیم.

نشانه‌های گرفتگی لوله آشپرخانه

اگر حس میکنید در هنگام شتشوی زیاد بوی فاضلاب در آشپزخانه می‌پیچد باید بدانید که لوله چربی گرفته در حال کیپ شدن است وبایدباروش‌های لوله بازکنی ان رابازکنیم.
اگر آب سینک سخت تخلیه نمیشود نیز نشانه گرفتگی لوله است بایدباروشهای مختلف لوله بازکنی ان رابازکنیم.
در هنگام شستشو آب از زیر سینک در کف میریزد.

راه حل های بی دردسر بازکردن لوله فاضلاب حمام و ظرفشویی

ده راه حل پیشنهاد میکنیم تا قبل از اینکه به راه اورژانسی و گران قیمت نهایی یعنی خبر کردن لوله کش متوصل شوید امتحان کنید.
1. سیم بلند و خمیده (فنر) برای باز کردن لوله فاضلاب :
خیلی ساده، اما بطور عجیبی کار آمد ، یک گیره فلزی لباس که کت و شلوار به آن آویزان میکنید بردارید و خوب خمیدگی آنرا صاف کنید بعد یک طرف آنرا در انتها به شکل قلابی کوچک خمیده کنید. آنرا به داخل راه آب بفرستید و فکر کنید ماهیگیری میکنید، سعی کنید تمام موها و چربیها و جرم های کثیف و نامطبوع را بیرون بکشید. به یاد داشته باشید باید سعی کنید محتویات لوله را بیرون بکشید نه اینکه بیشتر هل دهید و به پایین بفرستید، وقتی در حد ممکن محتویات را بیرون کشیدید، حالا به مقدار کافی آب داغ داخل راه آب بریزید ،به این روش به راحتی لوله شما باز میشود.
2.باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از نمک و سرکه :
ترکیبی از یک سوم فنجان نمک و یک سوم فنجان سرکه درست کنید ؛ بر اثر ترکیب این دو، گازی از آن متصاعد میشود. بدون اتلاف وقت و قبل از تمام شدن جوشش ترکیب آنرا داخل فاضلاب بریزید این حالت جوشیدن دو ترکیب باعث میشود مو و چربی و محتویات لوله تمیز شود اجازه دهید حدود یک ساعت راه آب به همان شکل بماند بهتر است اجازه دهید تمام طول شب به همان شکل بماند بعد با آب گرم و فشار بالا لوله را بشویید. همچنین میتوانید اول به مقدار کافی نمک داخل لوله بریزید و بعد سرکه را روی آن بریزید.
 باز کردن لوله فاضلاب با آب جوشیده :
این کاری است که از آن ساده تر وجود ندارد، کتری را روی اجاق گاز یا داخل مایکروویو قرار دهید و تا جایی که ظرفیت دارد در آن آب بریزید و بجوشانید حالا آنرا در دو یا سه مرحله به آرامی داخل لوله بریزید اجازه دهید آب داغ چند ثانیه در هر بار کار کند و بعد سری بعد آب را بریزید این همیشه ساده ترین و سریع ترین راه حل است. اگر قبل از تمام شدن آب جوش ،لوله باز شد به خود تبریک بگویید و با بقیه آن برای خود یک فنجان چای درست کنید.
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *