باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی

گاهی اوقات به مرور زمان، پرزها، نخ‎‌ها، دکمه‌های کوچک و سایر اشیائی که در سیکل شستشوی ماشین لباسشویی از لباس‌ها جدا می‌شوند، درون لوله فاضلاب لباسشویی که وظیفه اصلی آن تخلیه آب ماشین لباسشویی است، گیر می‌کنند و باعث گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی می‌شوند.

بهترین راه برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی استفاده از فنر لوله‌بازکن است. البته اگر این گرفتگی شدید باشد، بهتر است با یک شرکت لوله‌بازکنی تماس بگیرید.

  1. برای اطمینان از نوع گرفتگی، اتصال نگهدارنده متصل به سیلندر فلزی در عقب لوله پلاستیکی ماشین را با انبر دست جدا کرده و لوله تخلیه ماشین را از آن بیرون بکشید (این اتصالات معمولا در پایین ماشین و سمت راست آن قرار دارند).
  2. سپس درون لوله را با چراغ قوه نگاه کنید تا گرفتگی را پیدا کنید. در صورت ساده بودن گرفتگی آن را با دست و یا با فنر بیرون بکشید. در غیر این صورت حتما با یک متخصص لوله بازکنی تماس بگیرید.

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

آلودگی‌ها، شن، ماسه، لجن، برگ‌های خشک و سایر زباله‌های حیاط ممکن است به مرور زمان باعث گرفتگی لوله فاضلاب حیاط شوند. از آنجایی که این گرفتگی برعکس گرفتگی لوله فاضلاب فضاهای داخلی خانه حاصل تجمع چربی و صابون نیست، معمولا روش‌هایی که در بالا ذکر کردیم، مثل استفاده از جوش شیرین و سرکه و فنر، باعث رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط نمی‌شوند.

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط بهتر است از دستگاه فنر برقی استفاده شود. دستگاه فنر برقی درست مثل فنر دستی عمل می‌کند، یعنی با استفاده از چرخاندن یک فنر داخل چاه، گرفتگی‌ها را باز می‌کند. اما فنر دستگاه فنر برقی با یک موتور الکتریکی و با قدرت بیشتری کار می‌کند و برای رفع گرفتگی‌های سخت‌تر مناسب است، بنابراین برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حیاط روش مناسبی است. برای این کار می‌توانید با شرکت‌های متخصص لوله‌بازکنی تماس بگیرید.

در صورتی که هر کدام از لوله‌های فاصلاب منزل شما دچار گرفتگی شده، می‌توانید یکی از روش‌های بالا را برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب امتحان کنید و یا با یک شرکت متخصص لوله بازکنی تماس بگیرید؛ این شرکت‌ها معمولا گرفتگی‌ها را سریع‌تر و با فرایندی تخصصی‌تر برطرف می‌کنند. اما به خاطر داشته باشید که اصولا بهترین راه، پیشگیری از ایجاد گرفتگی لوله فاضلاب در آینده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *