گرفتگی لوله فاضلاب حمام اغلب به علت رسوب صابون و جمع شدن مو اتفاق میفتد. از راه‌های زیر می‌توانید برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کنید.

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام با چاه‌بازکن

ماهیت گرفتگی، محل گرفتگی و طراحی چاه حمام میزان اثرگذاریِ استفاده از چاه‌بازکن را مشخص می‌کند. مثلا اگر گرفتگی عمیق و از جنس مو باشد، ممکن است نیاز به مکش بسیار زیادی برای رفع گرفتگی باشد و چاه بازکن عادی جواب‌گو نباشد. اما در سایر اوقات استفاده از چاه‌بازکن یک راه عالی برای رفع گرفتگی لوله‌های مسدود شده است. چاه‌بازکن از یک دسته بلند و صاف و یک فنجان لاستیکی انعطاف‌پذیر در قسمت انتهایی آن تشکیل شده است. بخش لاستیکی به عنوان یک فنجان مکش عمل می‌کند تا هر گونه انسداد را از بین ببرد و هوا و آب را با فشار درون لوله‌ها به جریان بیندازد.

  • قبل از شروع، هر زهکشی در مجاورت چاه گرفته را ببندید تا فشار بیشتری ایجاد شود.
  • فنجان چاه باز کن را روی سوراخ چاه قرار دهید و دسته چاه بازکن را بطور مکرر بالا و پایین کار کنید.
  • اگر لوله‌های شما هنوز به آرامی‌ آب را تخلیه می‌کنند، این روند را چند بار تکرار کنید.
  • پس از رفع گرفتگی، داخل چاه آب بریزید تا باقی مانده‌های انسداد را بشویید.

1. درست کردن قلاب با آویز لباس
به اندازه کافی ساده، اما به طور شگفت انگیز موثر است. یک آویز کت یا لباس را آماده کنید و تمام خمیدگی‌های آن را صاف نمایید. سپس انتها یا سر آن را خم کنید تا شبیه به قلاب شود. بهتر است برای اینکه آسیبی به لوله یا کاسه توالت وارد نشود، روی قلاب یک تکه پارچه ببندید. حالا آن را جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب وارد لوله تخلیه نمایید. اینکار شبیه به ماهیگیری است و شما در این روش باید هر آنچه داخل لوله قرار دارد را بیرون بکشید، مثل مو، لجن و اشیا. دقت داشته باشید کار شما بیرون کشیدن این مواد است و نباید آنها را بیش از اندازه به سمت داخل هل بدهید تا جلوتر بروند. وقتی به اندازه کافی مواد را خارج کردید، آب گرم را داخل لوله بریزید تا همه چی تمیز شود.

2. جوش شیرین و سرکه
یک سوم فنجان جوش شیرین را با یک سوم فنجان سرکه در یک فنجان اندازه گیری مخلوط کنید. بلافاصله بدون اتلاف وقت باید آن را درون لوله فاضلاب بریزید. ترکیب این دو مواد و ایجاد واکنش شیمیایی میتواند برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و از بین بردن مو، آهک، چربی و غیره کمک کند. بهتر است بعد از ریختن محلول، یک ساعت یا حتی 12 ساعت صبر کنید و بعد با آب گرم آن را بشویید. روش دیگر این است که به همان اندازه جوش شیرین را درون لوله بریزید و سپس روی آن سرکه اضافه نمایید. معمولا مردم بیشتر از این روش برای از بین بردن بوی بد فاضلاب هم ساتفاده می‌کنند. چون این راه حل 90% مشکلات را حل می‌کند.

3. جاروبرقی تر و خشک
اگر در خانه جاروبرقی ترو خشک داشته باشید میتواند به یک ابزار فوق العاده برای لوله بازکنی تبدیل شود. ابتدا آن را روی بخش تر تنظیم کنید. حالا خرطومی جارو را درون لوله قرار دهید و اطراف آن را به وسیله پلاستیک بپوشانید تا هوا وارد و خارج نشود تا مکش با تمام قدرت صورت گیرد. دستگاه را روشن کنید و عامل انسداد لوله را مکش نمایید. با جارو برقی تر و خشک میتواند گرفتگی لوله فاضلاب که با مو، اشیا و چربی اتفاق افتاده را باز کرد بدون اینکه نیاز به خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *